Szkolenie Naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska

Szkolenie Naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska

Pełna treść ogłoszenia Szkolenie Naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska

Zapraszamy na szkolenie:

Warsztaty - naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska

Celem szkolenia jest przedstawienie pełnego, niezbędnego do prawidłowego naliczania opłat za korzystanie ze środowiska kompendium wiedzy z tego zakresu za emisję substancji do powietrza pobór wód i zrzut ścieków. Szkolenie ma formę warsztatów i jest ukierunkowane na przekazanie praktycznych umiejętności naliczania opłat za korzystanie ze środowiska oraz przygotowywanie sprawozdań.

Termin szkolenia:
24.11.2014 r. - Katowice
24.10.2014. r. - Warszawa

Koszt szkolenia:350 zł netto za osobę, do podanej kwoty należy doliczyć 23%podatku VAT

Program szkolenia:

Podstawy prawne regulujące opłaty środowiskowe
Prawo polskie - hierarchia aktów prawnych.

Ustawa Prawo ochrony środowiska.

Akty wykonawcze do Ustawy Prawo ochrony środowiska dotyczące opłat za korzystanie ze środowiska.

Tendencje zmian prawnych w zakresie opłat za korzystanie ze środowiska.

Obowiązki przedsiębiorców związane z opłatami za korzystanie ze środowiska
Podstawowe definicje i zasady w naliczaniu opłat za korzystanie ze środowiska.

Prowadzenie ewidencji wewnętrznej i z wykorzystaniem obowiązujących formularzy.

Omówienie typowych praktycznych problemów związanych z naliczaniem opłat case studies.

Praktyczne ćwiczenia w wypełnianiu obowiązków związanych z opłatami za korzystanie ze środowiska

Ćwiczenia w obliczaniu należnych (w tym opłat podwyższonych) oraz zaległych (wg stawek obowiązujących w przeszłości) opłat środowiskowych za:
wprowadzanie pyłów i gazów do powietrza: z procesów technologicznych: energetycznego spalania paliw, z lakierowania i malowania, ze spawania, z przeładunku benzyn, z pojazdów samochodowych, opłaty ryczałtowe i wskaźnikowe

pobór wód powierzchniowych i podziemnych,

odprowadzanie ścieków również opadowych i roztopowych (z omówieniem przykładów, dla których opłaty te są wymagane)

Omówienie wraz z przykładami poprawnie naliczonych opłat za korzystanie ze środowiska według zmian prawnych na 2012 rok.

WYKŁADOWCA

Specjalista ochrony środowiska z bogatym doświadczeniem w zakresie interpretacji przepisów Prawa Ochrony Środowiska i dyrektyw unijnych. Specjalista zajmujący się od lat opracowywaniem dokumentacji wnioskowej z zakresu Prawa Ochrony Środowiska i innych powiązanych aktów prawnych oraz rozwiązywaniem praktycznych problemów związanych z naliczaniem opłat za korzystanie ze środowiska w wielu zakładach.

Zapraszamy serdecznie!

W przypadku pytań prosimy o kontakt! Zapraszamy również na nasze pozostałe szkolenia!

itePROJEKT - Ochrona środowiska dla firm
tel 692 42 4367 lub 535 412 451

Mapa WieliczkaProfil założony około 5 lat temu

Zapytaj o ogłoszenie - Szkolenie Naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska ,350 zł